מערכת גילוי אש היא אחת המערכות החשובות ביותר שיש להתקין במבנה שכן מטרתה היא לזהות ולהתריע בפני שריפה או חשש לשריפה. ברוב סוגי הבניינים – בניינים משותפים או בניינים ציבוריים חובה להתקין מערכת גילוי אש לפי חוק. בנוסף, על עסקים רבים חלה חובת התקנת מערכות גילוי אש על מנת שיוכלו לקבל אישור ניהול עסק. בנוסף למערכת גילוי אש יש צורך במערכת כיבוי אש על מנת להשתלט על השריפה בעת הצורך ולוודא שכל המערכות תקינות ומתואמות זו עם זו.

המטרה של מערכת גילוי אש היא קודם כל להודיע לדיירים שיש חשש לשריפה או שפרצה שריפה ועל ידי התרעה זו לאפשר להם להתפנות בזמן מהמקום ללא אבדות בנפש. כמו כן במקרה שהמערכת פועלת מוקדם מספיק ומתבצעת התראה למוקד או לשירותי הכיבוי וההצלה הקרובים ניתן יהיה לכבות את השריפה בזמן ואף תתחיל לפעול המערכת לכיבוי האש אם קיימת במקום על מנת לסגור את זרם החשמל, הגז ולהפעיל את הספרינקלרים בכדי למזער נזקים לרכוש ולמבנה עד כמה שניתן.

מערכת לגילוי אש מורכבת ממספר של גלאי אש ועשן שאותם מתקינים בהתאם למבנה על מנת לכסות כמה שיותר שטח.

צור קשר לייעוץ חינם

כיצד מורכבת המערכת?

 • הבסיס של המערכת לגילוי אש הינו התקן אלקטרוני שנקרא רכזת אותו התקן מקבל את הנתונים מכל אחד מהגלאים שמרכיבים את המערכת באופן קבוע כך שהמערכת מוודאת שכל הגלאים פועלים בצורה תקינה. במידה ואחד מהגלאים יתחיל לפעול הנתונים יועברו לרכזת ותתקבל התרעה.
 • בכל מערכת יש מספר גלאים המותקנים בהתאם לשטח המבנה ולדרישות התקן, ותפקידם לגלות את מיקום השריפה ולהעביר נתונים לרכזת המערכת על מנת להפעיל אותה.
 • צופרי אזעקה או רמקולים-כאשר המערכת מתחילה לפעול ישנה אזעקה שמודיעה על שריפה או חשש לשריפה או הודעה קולית המבקשת מדיירי המבנה להתפנות ומזכירה להם להשתמש במדרגות ולא במעלית ומסבירה לאן ללכת בצורה בטוחה.
 • חייגן אוטומטי שמופעל עם הפעלת המערכת ומודיע לשירותי הכיבוי וההצלה באזור.

חברת AFC מציעה התקנה מקצועית ותחזוקה שוטפת של מערכות לגילו אש . נשמח אם תיצרו קשר על מנת שנוכל להתקין עבורכם את המערכת הטובה והבטוחה ביותר שתתפקד בצורה יעילה במקרה של שריפה.

שאל שאלה

  *שם

  *אימייל

  שירות

  טלפון ומלל אישי