בבתים פרטיים, משרדים ובנייני דירות יש צורך במערכת אינטרקום המאפשרת פתיחת דלתות ושערים ללא הצורך בלרדת לדלת הכניסה ולפתוח אותה פיזית. בנוסף ישנה אפשרות של קודן עם קוד כניסה סודי לדיירי הבניין המאפשר כניסה רק למי שיודע את הקוד. מערכת אינטרקום היא סוג של מערכת בקרה בכניסה לבניין ומאפשרת פתיחת הדלת במקביל ממספר דירות ומונעת כניסה של אורחים לא רצויים בבניין. אך במידה והאינטרקום מתקלקל – דלת הבניין תישאר פתוחה ופרוצה ולכן יש צורך לתקן ולטפל בתקלות אינטרקום בהקדם.

ישנן מספר תקלות נפוצות במערכות אינטרקום בבנייני דירות אשר ברוב המקרים ניתן לפתור בקלות על ידי הזמנת טכנאי מתאים לתיקון התקלה:

צור קשר לייעוץ חינם

 • בעיה במיקרופון החיצוני

  כאשר לא ניתן לשמוע את מי שמדבר מבחוץ. במקרים כאלה רוב הפעמים יש צורך להחליף את המיקרופון התקול במיקרופון חדש. כאשר מדובר בדירה אחת הבעיה היא במיקרופון של השפופרת בדירה וצריכים להחליפו

 • בעיה ברמקול באינטרקום החיצוני

  כאשר לא ניתן לשמוע מתוך הדירה את מי שמדבר –תקף לכל הדירות. יש צורך להחליף את הרמקול. אשר מדובר רק בדירה אחת לרוב הבעיה היא ברמקול של השפופרת במערכת האינטרקום בדירה ויש להחליפו.

 • כאשר כל מערכת האינטרקום לא מגיבה לאף פעולה

  לרוב מדובר בבעיה בשנאי או באספקת החשמל לאותו שנאי שמזין ומתפעל את מערכת האינטרקום.

 • לחצנים תקולים באינטרקום החיצוני

  כאשר הלחצנים לא עובדים ואין צליל בעת הלחיצה על הכפתורים החיצוניים יש לבדוק את התקינות והקשר בין כל הלחצנים ואת החיווטים בפאנל החיצוני של האינטרקום.

 • מנעול חשמלי לא תקין

  לא מאפשר לפתוח את דלת הכניסה מתוך הדירה (תקף על כל הדירות) וניתן להיכנס רק על ידי שימוש במפתח או בקודן.

 • לא נשמע צלצול

  במידה ובחוץ לוחצים על הלחצנים ומחייגים לדירה אך בדירה עצמה לא נשמע צלצול- יש לבדוק קודם אם הלחצן בחוץ תקין ואם כן לבדוק את השפופרת של מערכת האינטרקום באותה דירה. גם במידה ולא ניתן לפתוח את הדלת מבפנים יש לבדוק את מערכת האינטרקום בתוך הדירה.

בנוסף לבעיות ולתקלות הנפוצות לעיתים יש קצרים ונתקים ותקלות הנובעות מחיווט לא נכון של החוטים ולכן יש צורך לבדוק בדיוק מה גורם לתקלה ולתקן בהתאם. חשוב מאוד לא לנסות לתקן את התקלה לבד שכן יש צורך באבחון התקלה ותיקונה על ידי איש מקצוע. חברת AFC מעמידה לרשותכם טכנאים היודעים לאבחן את התקלה ולתקן או להחליף את מערכת האינטרקום בהתאם בקלות וביעילות.

שלח שאלה

  *שם

  *אימייל

  שירות

  טלפון ומלל אישי